Amy Butler -   Jej historia nie różni się od historii innych ludzi , tylko jej doświadczenia są wyjątkowe Zajmowała się rysunkiem odkąd jej pamięć sięga a szyć nauczyła się w wieku siedmiu lat . Dorastała pod niezwykłym wpływem matki i babki , dwóch dynamicznych kobiet, które zaszczepiły w niej miłość sztuki i robótek ręcznych i zawsze wspierały Amy aby podążała za marzeniami .

    W 1992 Amy z mężem Dave’m przeprowadzili się , aby być w pobliżu swoich rodzin i tam rozpocząć własną działalność Art Midwest. Ciężko pracowałą w szkole artystycznej , aby doskonalić swoje umiejętności, a także zaczęła się intensywnie pasjonować modą i projektowaniem. Po pracy w dużej firmie świeżo po szkole, spełniała się twórczo poprzez tworzenie małych torebek z klasycznych tkanin, które później sprzedawała.

    Jednym z jej podstawowych przekonań jest to, że poprzez to, kim jesteśmy i co robimy , możemy motywować siebie samych oraz inspirować się nawzajem.

    Amy uważa, że możemy inspirować ludzi wokół nas jak stać się szczęśliwszymi oraz bardziej pewnymi siebie poprzez poszukiwanie własnej kreatywnośc . Amy wyjaśnia:
"Sztuka to coś wspaniałego! Znalezienie twórczego ognia, miłość, pasja, emocje oraz odnajdowanie radości w małych, codziennych rzeczach . Czuję się szczęśliwa krocząc tą drogą, pielęgnując własny artyzm i uwielbiam słuchać o innych podobnie myślących ludziach, dla których sztuka jest tak samo ważna! To pięka rzecz, wszyscy jesteśmy w tym razem ... rośniemy , uczymy się i powstajemy’
„Jestem całkowicie oczarowana moją kolekcją dla ‘Renaissance Ribbons’! Moje romantyczne projekty inspirowane są zabytkowymi printami sari oraz geometrycznymi wzorami. Uwielbiam mieszać ze sobą wzory, co daje nam wiele możliwości i kombinacji, a wstążki pomagają pięknie wykończyć brzegi moich tkanin. Jestem bardzo dumna, mogąc pracować z moimi przyjaciółmi z ‘Renaissance’. To wielka przyjemność, a wspaniała jakość tekstur, oraz budowa wstążek dodaje nowy poziom bogactwa do moich wzorów. Zachęcam do zapoznania się z kolekcją moich wstążek ‘Ribbon Alchemy Creative Suite’ ze świeżymi projektami łączącymi moje tkaniny i taśmy z łatwym sposobem pomiaru i instrukcjami cięcia’.               http://www.amybutlerdesign.com/

 

Kaffe Fasset udał się w świat kolorowych przędzy podczas wizyty w Szkockim młynie wełnianym projektanta mody Billa Gibb . Zainspirowany kolorami natury, Kaffe był zachwycony mogąc odnaleźć te same kolory w przędzy . Kupił 20 kolorów wełny Shetland i kilka drutów , a w pociągu w drodze powrotnej do Londynu, jeden z pasażerów nauczył go jak robić na drutach . Jego pierwszy projekt pojawił się w magazynie Vogue Knitting .

    Od 1981 roku , Kaffe ściśle współpracował z Rowan Yarns w Yorkshire , którego wgląd w modę i umiejętność doboru kolorów doskonale uzupełnia umiejętności Kaffe . Wspólnie wyprodukowali ambitne wzory markowe inspirujące tkaczy ręcznych na całym świecie . Przyczynia się do wydawania magazynu Rowan , który jest sprzedawany na całym świecie . Znaczna część produkcji Kaffe rozszerza teraz zakres wydruków tkanin na rynek pod patchwork wraz z bawełnianymi, indyjskimi tkaninami.

    W 2013 r., Kaffe Turner został nagrodzony Medalem Turnera , wręczanym przez grupę Colour ( Wielka Brytania) szanowanym artystom lub historykom sztuki, w celu uhonorowania największego kolorysty Wielkiej Brytanii. Kaffe właśnie skończył pracę nad jego piątą książką o patchworku i pracuje nad pietnastą doroczną książką dla Rowan Designing.

 

Tula Pink ukończyła Otis College of Art and Design  z dwoma dyplomami: z Grafiki i Ilustracji.Po krótkim okresie pracy jako starszy projektant wystawowy dla dwóch

głównych muzeów w Los Angeles, Tula zdała sobie sprawę, że jej życie stało się nieco zbyt ciche, więc rozpoczęła poszukiwania czegoś ekscytującego. Znalazła to, czego szukała w dynamicznie rozwijającej się branży muzycznej Los Angeles.

    Po 6 latach Metalu , Hip Hopu, czaszek i łańcuchów, miała dość , więc zostawiła Kalifornię w poszukiwaniu nowego domu. Miała plan, aby udać się tak daleko na wschód, jak tylko mogła. Dziś Tula mieszka w małym miasteczku Midwestern , gdzie jej najbliżsi sąsiedzi znajdują się w odległości 4 mil od jej miejsca zamieszkania! Jej pasją w życiu jest projektowanie tkanin. Przez wszystkie przeprowadzki i zmiany decyzji , jedno pozostaje pewne: jej miłość do tkanin i szycia . Zaprojektowała swoją pierwszą kolekcję tkanin w swoim salonie , poświęcając czas wolny po pracy i weekendy . Kilka lat i kilka wspaniałych kolekcji później, Tula pracuje obecnie z Freespirit Fabrics, projektując nie tylko dla szycia , ale dla całego stylu życia ‘wyznawców’ DIY

 

Anna Maria Horner, dorastała w domu pełnym obrazów jej ojca i szaf przepełnionych robótkami ręcznymi wykonanymi przez jej mamę.Miało to decydujący wpływ na ukierunkowanie jej zainteresowań.Po ukończeniu w 1995 roku z wyróżnieniem University of Tennessee i otrzymaniu dyplomu z rysunku, Anna otworzyła butik z ubraniami oraz sprzętem gospodarstwa domowego.Stworzyła linię pięknych, oryginalnych i misternie wykonanychtorebek z wielobarwnych materiałów, chętnie kupowanychprzez gwiazdy z Hollywood.Jest również artystką, która nie zapomina o swojej wielkiej pasji, jakąjest malarstwo.Regularnie wystawia swoje obrazy w galeriach, projektuje pełne dowcipu kartki urodzinowe, ceramikę obiadową i wspaniałe tkaniny.Anna, jak podkreśla, w życiu zawodowym ma jeden cel – tworzyć przedmioty, dzięki którym osoby kupujące jej projekty czują, że żyją i z optymizmem patrzą na świat.Anna Maria i jej mąż, Jeff, mieszkają w domu w Nashville, gdzie wspólnie wychowują sześcioro dzieci.Jak twierdzi projektantka, rodzina sprawia, że jej życie jest ekscytujące i dynamiczne, czyli dokładnie takie, o jakim marzyła.Kolejnym krokiem było otworzenie sklepu z tkaninami Flapper Girl Fabrics, który wskazywany był przez takie czasopisma jak Country Living, Romantic Homes i Goud Housekeeping, jako źródło inspiracji tkaninami vintage.